کشتی فرنگی جوانان جهان| اختلاف فاحش تیم ایران با تیم دوم رقابتها/ شاگردان باوفا در آستانه قهرمانی زودهنگام
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ | کد خبر: ۳۸۵۰۱۸۸۱
تیم کشتی فرنگی جوانان کشورمان در آستانه دستیابی به قهرمانی جهان و تکرار عنوانی است که سال گذشته به آن دست یافت. - اخبار ورزشی -
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، تیم کشتی فرنگی جوانان کشورمان که سال گذشته در بلغارستان قهرمان جهان شد، با توجه به نتایج کسب شده در دو روز برگزاری مسابقات قهرمانی جوانان جهان 2023، در آستانه قهرمانی دوباره است.
بیشتر بخوانید:
اخباری که در وبسایت منتشر نمیشوند!
این تیم شنبه شب با برگزاری کشتیهای پایانی پنج وزن اول، با احمدرضا محسننژاد، علیرضا عبدولی و فردین هدایتی در سه وزن 63، 77 و 130 کیلوگرم صاحب نشان طلا شد و 75 امتیاز به دست آورد. ابوالفضل چوپانی دیگر فینالیست کشورمان هم با کسب مدال نقره وزن 87 کیلو، 20 امتیاز دیگر از آن تیم حمید باوفا کرد.
براساس این گزارش، علی احمدیوفا که به دیدار ردهبندی وزن 55 کیلوگرم راه یافته بود، هرچند در این کشتی شکست خورد، اما توانست با عنوان پنجمیاش 10 امتیاز به دست آورد تا تیم کشورمان با 105 امتیاز و با اختلاف فاحش نسبت به تیم دوم، صدرنشین مسابقات در پایان شب دوم شود.
بعد از ایران، تیمهای قرقیزستان و قزاقستان با 60 و 42 امتیاز در ردههای دوم و سوم قرار گرفتند. گرجستان 39 امتیازی و آمریکای 34 امتیازی نیز جایگاه چهارم و پنجم را به خود اختصاص دادهاند.
شاگردان حمید باوفا همچنین در پنج وزن دوم یک نماینده در فینال، دو کشتیگیر در ردهبندی و دو نماینده در گروه شانس مجدد دارند که به این ترتیب امتیازات تیم امروز بیشتر نیز خواهد شد و باتوجه به اختلافی که این تیم از سایر رقبا گرفته است، به نظر قهرمانی از آن تیم فرنگی ایران خواهد شد.
فینالیستهای پنج وزن دوم را نفرات زیر تشکیل میدهند که تنها تیم ارمنستان در دو وزن فینالیست دارد و سایر تیمها هر کدام یک نماینده در فینال دارند.
وزن 60 کیلوگرم: سومیت سومیت (هند) - سورن آقاجانیان (ارمنستان)
امیررضا دهبزرگی امشب برای کسب نشان برنز روی تشک خواهد رفت.
وزن 67 کیلوگرم: مصطفی حسین (مصر) - گسپِر ترتریان (ارمنستان)
اهورا بویری هم امشب در دیدار ردهبندی این وزن حضور خواهد داشت.
وزن 72 کیلوگرم: لوانته لوای (مجارستان) - عمران علییف (AIN)
محمدمهدی میری با توجه به فینالیست شدن حریفش به گروه شانس مجدد راه پیدا کرد.
وزن 82 کیلوگرم: یاسین یزدی (ایران) - آلپرن بِربِر (ترکیه)
وزن 97 کیلوگرم: ابوبکر خسلاخانو (AIN) - گور آیوازیان (گرجستان)
امیررضا اکبری با فینالیست شدن حریفش به گروه شانس مجدد رفت.
ردهبندی انفرادی پنج وزن اول کشتی فرنگی قهرمانی جوانان جهان به این شرح است:
55 کیلوگرم: 1- ایسخار کوربایف (قزاقستان) 2- فرید صادیخلی (آذربایجان) 3- نوریستان سیورکولوف (قرقیزستان) و علیشیر گانیف (آذربایجان) 5- علی احمدی وفا (ایران)
63 کیلوگرم: 1- احمدرضا محسننژاد (ایران) 2- ژانتورو میرزعلیاف (قرقیزستان) 3- دین اسلام ساگیتجان (قزاقستان) و کومی ساوادا (ژاپن)
77 کیلوگرم: 1- علیرضا عبدولی (ایران) 2- الکساندر سولووی (مولداوی) 3- دیپاک پونیا (هند) و عبدالمسیح عبدالمسیح (روسیه)
87 کیلوگرم: 1- آچیکو بولکوادزه (گرجستان) 2- ابوالفضل چوبانی (ایران) 3- آسان ژانیشوف (قرقیزستان) و ویگن نازاریان (ارمنستان)
130 کیلوگرم: 1- فردین هدایتی (ایران) 2- ونهائو جیانگ (چین) 3- آچیلیاس چاریسیدیس (یونان) و فکری محمد عیسی (مصر).
گفتنی است که امتیازات کشتیگیران روسیه و بلاروس که به اسم تیم AIN در مسابقات شرکت کردهاند در ردهبندی نهایی محاسبه نمیشود.
انتهای پیام/
منبع: تسنیم
کلیدواژه: کشتی فرنگی کشتی فرنگی کشتی فرنگی رده بندی پنج وزن
درخواست حذف خبر:
«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را بهطور اتوماتیک از وبسایت www.tasnimnews.com دریافت کردهاست، لذا منبع این خبر، وبسایت «تسنیم» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۸۵۰۱۸۸۱ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۵۷۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتیکه در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
خبر بعدی:
پایان کشتی فرنگی جام تختی با معرفی نفرات برتر
چهل و چهارمین دوره رقابتهای بین المللی کشتی فرنگی جام تختی با معرفی نفرات برتر به پایان رسید.
به گزارش ایسنا، چهل و چهارمین دوره رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی روزهای ۶ و ۷ اردیبهشت ماه با حضور کشتی گیرانی از کشورمان و تیم های ارمنستان، سوریه و عراق در سالن شهرک نفت اهواز برگزار شد.
اسامی نفرات برتر این مسابقات به شرح زیر است:
۵۵ کیلوگرم: ۱- محمد حسینوند پناهی ۲- حسین بیژنی ۳- رامین احمدی و کیانوش شمشیری ۵- مهدی احدی زناب و پیام احمدی ۷- سعید اسماعیلی ۸- نورایر هاخویان (ارمنستان) ۹- محمدپویا اسدی (کرمان) ۱۰- مهدی کمالی
۶۰ کیلوگرم: ۱- پویا ناصرپور ۲- سجاد عباس پور ۳- علی احمدی وفا و علی نوربخش ۵- محمد اسدین (سوریه) و کامران عبدولی ۷- محمدجواد ابوطالبی ۸- حسین جاویدی ۹- سورن آقاجانیان (ارمنستان) ۱۰- رابرت کاراپتیان (ارمنستان)
۶۳ کیلوگرم: ۱- محمدمهدی کشتکار ۲- کاران اصلانیان (ارمنستان) ۳- داویت جوتیان (ارمنستان) و عارف محمدی ۵- رضا بهمنی و علیرضا اسفندیاری ۷- علیرضا اسدی ۸- محمد کمالی ۹- احمدرضا ناصرپور ۱۰- علی حاجیوند
۶۷ کیلوگرم: ۱- حجت رضایی ۲- امیرمحمد یارمحمدزئی ۳- هایک ملیکیان (ارمنستان) و امید حامدی ۵- آرمین محب ثابت و غلامرضا عبدولی ۷- علی شیرزاد ۸- محمد اسکندری ۹- حسین اسفندیاری ۱۰- روبن میرانیان (ارمنستان)
۷۲ کیلوگرم: ۱- دانیال سهرابی ۲- علی دارابی ۳- شانت خاچاطریان (ارمنستان) و رضا ساکی ۵- علی اصغر سام دلیری و امیررضا عیسوند ۷- محمدامیر شوکتی ۸- مرتضی پورعیسی ۹- سعید ارجمند ۱۰- محمدرضا رضاپور
۷۷ کیلوگرم: ۱- غلامرضا فرخی ۲- علیرضا عبدولی ۳- سید محمد عربی و عارف حبیب الهی ۵- محمدرضا حجامی و احمد نجفی ۷- امیرمحمد صمدی ۸- محمدحسن حسینی ۹- حیدر یوسف جبار ۱۰- مسعود کاووسی
۸۲ کیلوگرم: ۱- اشکان سعادتی فر ۲- شاهین بداغی ۳- ساموئل گریگوریان (ارمنستان) و عباس مهدی زاده ۵- جمال اسماعیلی و علی محمودآبادی ۷- محمدحسین آزرم دخت ۸- احمد صلح دوست ۹- شکور فاتحی ۱۰- محمدامین حسینی
۸۷ کیلوگرم: ۱- محمدحسین محمودی ۲- بهروز هدایت ۳- ابوالفضل پایدار و آرشام بهرام زاده ۵- علی کبیری و محمدهادی صیدی ۷- نریمان مهمدی ۸- ابوالفضل سپهوند ۹- اشکان عبدولی ۱۰- حسین کلیوند
۹۷ کیلوگرم: ۱- شایان حبیب زارع ۲- هایک خلویان (ارمنستان) ۳- حسین بالی و امیررضا اکبری ۵- علی عابدی درزی و محمدصادق عبدالهی ۷- محمد نصرتی ۸- ابوالفضل حاجی وندی ۹- امیرمحمد نجفی ۱۰- حمیدرضا کشتکار
۱۳۰ کیلوگرم: ۱- محمدسروش رنجبر ۲- رازمیک کوردیان (ارمنستان) ۳- آلبرت واردانیان (ارمنستان) و مهرداد کلیوند ۵- امیرحسین کریمی و سید ابوالفضل میرزاده ۷- ابوافضل فتحی تزنگی ۸- امید محمودی ۹- مهدی حسین پور ۱۰- علیرضا حسنوند
رده بندی تیمی: ۱- ایران ۲۵۰ امتیاز ۲- ارمنستان ۱۱۵ امتیاز ۳- سوریه ۱۰ امتیاز ۴- عراق ۴ امتیاز
انتهای پیام